DFN-BIJEENKOMST 25 SEPTEMBER 2004
deelnemers
klik op foto

DFN bestaat 5 jaar en we mochten onze verjaardag vieren bij onze hoofdsponsor Polder Aviation. Een grote ploeg enthousiaste DFN-vliegers was naar Lelystad gekomen. VFR vliegen is onze specialiteit, dus ook deze derde (verjaardags)bijeenkomst bleven we “visual”.

De altijd gastvrije en behulpzame Saskia en Marja vingen onze gevleugelde vrienden op met koffie, koek en een vriendelijke glimlach. De service was wederom van het niveau dat ze in de echte luchtvaart nog niet kennen.

Ruud (PH-RMP) opende als voorzitter het vliegfeest. Aan de hand van een powerpointpresentatie nam hij ons mee van de start van DFN in 1999 tot het heden. Er is veel gebeurd en dankzij alle inspanningen van bestuur, commissarissen en vooral de leden houden we de dynamiek erin! Op financieel gebied worden we gelukkig geholpen door een aantal trouwe sponsors.

Na de opening werden de quiz-formulieren uitdeeld….. het uitdelen was eenvoudig, maar het invullen van de goede antwoorden………..?!

Tijdens de jaarlijkse bijeenkomsten krijgen we altijd fantastische hulp van een aantal professionals. Eelco, Pieter en Wim wisten de aanwezigen op inspirerende wijze te helpen met het verkleinen van de kloof tussen FS-vliegen en de echte luchtvaart. Gepassioneerd en vakbekwaam gaf het trio ons een voedzame en smakelijke dosis RT, navigatie alsmede gedegen uitleg over vliegen en vliegtuig-onderdelen.
De PH-PJL, een Cessna 172 van Polder Aviation, was deze dag gereserveerd voor DFN. De captains Ton (PH-TON) en Harry (PH-CVT) hadden de eer en het genoegen om in drie ploegen een achttal passagiers te laten ervaren dat er toch eigenlijk niets boven een leven in de lucht gaat. Wow, wat is dat toch een onbeschrijflijk gaaf gevoel……. De mannen die het geluk hadden voorin te mogen zitten hebben zelf gestuurd (klimvlucht, bochten, daal- en glijvlucht, met alles erop en eraan) en ze deden het geweldig! Met name Henny (PH-JHO) verdient een eervolle vermelding, wat een natuurtalent!
Onze Bert (PH-DAM) gaf vervolgens een spetterende FS-demo blindvliegen via de beamer. Het zicht was marginaal, dus puur op de instrumenten via navigatiebakens bracht hij zijn grote liefde veilig en behendig naar Schiphol. De ILS van rwy 27 bracht hem keurig naar de baan. Het lijkt simpel, maar je moet het maar kunnen!

Aangezien we tijdens onze VFR-sessies veel met kleine kisten vliegen is enige kennis van het circuitvliegen wel handig. Daarom liet Ton nog even zien hoe dat in zijn werk gaat.

Uiteraard was er ook alle ruimte voor FS-vliegen, ervaringen uitwisselen, elkaar imponeren met cowboy-verhalen, vragen stellen aan de pro’s en……….. eten en drinken. Want Marja en Sas weten wat vliegende kerels nodig hebben!
De spanning nam toe, want de uitslag van de quiz moest nog bekend worden gemaakt. Hij was moeilijk, inderdaad. René (RENE52) won de poedelprijs want hij gaf absoluut de meest creatieve antwoorden. Wist u bijvoorbeeld dat een Cessna 172 ook bier kan gebruiken als brandstof?? Daar kunnen we allemaal nog een hoop van leren (burp). De winnaar van de hoofdprijs is Erwin (PH-ALT) geworden. Erwin weet een hoop van de luchtvaart en daardoor mocht hij naar huis met een tegoedbon voor een heuse proefles, een bodywarmer, een unieke set handdoeken, een VFR-kaart en een CDROM. Vermeldswaard is nog dat Erwin al vliegles heeft en daarom zijn proefles heeft geschonken aan de nummer twee. Een heel gul gebaar, dat enorm gewaardeerd werd! Voor iedereen was er nog wel een aardigheidje en zo hoefde niemand met lege handen naar huis.

Bij voldoende belangstelling zullen we volgend jaar weer een bijeenkomst organiseren, daar kunt u op rekenen.

Zo’n geslaagde dag kunnen wij als bestuur en commissarissen niet organiseren zonder de enthousiaste bijdragen van de deelnemers en crew, waarvoor hartelijk dank. Met name Wouter, Wim, Eelco, Pieter, Saskia en Marja verdienen alle lof! Maar ook degenen die de cadeaus voor de quiz beschikbaar hebben gesteld mogen in dit rijtje niet ontbreken: de Telegraaf, Polder Aviation en onze eigen Henry (Charm13). Tenslotte bedanken we Jaap Romers voor het maken van de groepsfoto.

 


25 september 2004
Ruud (PH-RPM), René (PH-TIM), Harry (PH-CVT), Bert (PH-DAM), Ton (PH-TON), Marten (Danny0) en Henry (Charm13)